Moet ik betalen als de opvang op een feestdag gesloten is
In de CAO Kinderopvang is geregeld dat medewerkers met behoud van salaris recht op verlof hebben op de volgende feestdagen:
• Nieuwjaarsdag
• Tweede Paasdag
• Koningsdag
• 5 mei (1 x per 5 jaar, te beginnen in 2010)
• Hemelvaartsdag
• Tweede Pinksterdag
• Eerste en tweede Kerstdag
Omdat op feestdagen – net zoals in alle andere branches – de salariskosten doorlopen, worden de uren op feestdagen in rekening gebracht. Deze uren komen in aanmerking voor de kinderopvangtoeslag.
De facturatie is conform de geldende afspraken tussen de kinderopvangbranche en minister. Als de kinderopvangbranche de uren niet in rekening zou brengen, wordt het uurtarief op niet-feestdagen hoger (de salarissen moeten immers wel betaald worden) en dat is fiscaal voor ouders ongunstig. Buiten sluiting op bovenstaande feestdagen is Kidscasa Kinderopvang tussen Kerst en Oud & Nieuw een week gesloten. Deze week wordt dus ook niet in rekening gebracht. Net als op feestdagen lopen de salariskosten door, maar de medewerkers leveren nu ook een deel van hun vakantieverlofdagen in. Dat laatste is een groot verschil met de reguliere feestdagen.